Minus na III kolu Srpske amaterske lige

III kolo Srpske amaterske lige protekloig vikenda okupilo je igrače iz Srbije, Bugarske i Slovenije, koji su se na terenu Golf kluba Beograd nadmetali za ulazak na svetsku amatersku golf listu.
Na odlično pripremljenom terenu takmičari su tokom tri dana igre dali svoj maksimum u kategorijama do 16, 21, 30 i preko 30 godina.
073_DSC0257_1200x800

U kategoriji do 16 godina prvo mesto osvojio je Vukašin Suturović ispred Marka Sušića i Miloša Milićevića i tako smanjio razliku u ukupnom plasmanu. Kod devojčica, prvo mesto pripalo je Mii Aleksić.
030_DSC9826_1200x800

Kod momaka do 21 godine uz razliku od samo nekoliko udaraca na prvom mestu završio je Max Popovič iz Slovenije, rezultatom +23, dok je drugoplasirani Andrija Đorđević imao samo tri udarca više, a trećeplasirani Vuk Milićević 7 udaraca više.
034_DSC9862_1200x800

Kod devojčica do 16 godina viđena je sjajna igra. Sara Sušić iz Golf kluba Centar trećeg dana napravila je eagle na četvrtoj rupi, a Ivana Simeonova iz Bugarske završila je rundu rezultatom -1. Najuspešnija bila je Magdalena Borisova iz Bugarske koja je konstantnom igrom turnir završila sa +4 i obezbedila ulazak na svetsku amatersku golf listu.
Drugo mesto pripalo je njenoj saigračici iz Bugarske, Ivani Simenovoj sa +11 dok je na trećem mestu završila Jefimija Đorđević.
052_DSC0007_1200x800

Kod dama u kategoriji preko 30 godina prvo mesto zauzela je Jasna Damjanović i time učvrstila prvu poziciju u ukupnom plasmanu, drugo mesto pripalo je Ireni Suturović.
U konkurenciji muškaraca preko 35 godina raspoloženi Radomir Beloševac nije dozvolio iznenađenja i ponovo je trijumfovao, ovog puta sa deset udaraca manje od drugoplasiranog Borisa Damjanovića.
Sa istim brojem udaraca nakon tri dana, treće mesto pripalo je Duišanu Ćulibrku koji je u trećoj rundi odigrao bolje od Gorana Lalovića.
024_DSC9782_1200x800
002_DSC9609_1200x800

Rezultat turnira postigao je Branimir Gudelj, odigravši pevog dana dva ispod para, drugog dana tri ispod i finalnog dana dva ispod, za ukupno -7. Branimiru je ovo ujedno bio i poslednji turnir u amarterskom golfu. Srpski reprezentativac koji je četiri puta osvajao Otvoreno Prvenstvo Srbije, kao član tima osvojio European Men’s Team Shield i postigao najbolji individualni rezultat za Srbiju na Svetskom timskom prvenstvu ove nedelje odigraće prvi turnir kao profesionalac i time započeti svoju profesionalnu karijeru.